Naš je zbor prvi u državi

Pjevački zbor starijeg uzrasta Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar pod dirigentskim vodstvom gđe Josipe Hopek sudjelovao je u četvrtak, 17. svibnja, na 55. Glazbenim svečanostima Hrvatske mladeži u Varaždinu i osvojio je prvo mjesto.

Riječ je o izuzetno velikom uspjehu jer je to 27. put zaredom da zlatarska osnovna škola nastupa na toj svečanosti koja ima karakter državnog natjecanja.

"Uspjeh je tim veći ako se ima na umu da su najčešće osvajane zlatne plakete, bilo je samo nešto srebrnih i jedna brončana. Valja naglasiti kako je taj uspjeh rezultat kontinuiranoga i požrtvovnog rada svih učenika, ali i podrške cijeloga kolektiva te ravnateljice gđe Rajne Borovčak", istaknula je profesorica glazbene kulture gđa Josipa Hopek koja već 30 godina radi u zlatarskoj osnovnoj školi.

Do prvaka države taj je školski zbor sa 30 učenica od 5. do 8. razreda došao osvojivši prvo mjesto na županijskom natjecanju u Zaboku, a potom je svoje glasove "odmjerio" sa još tri najbolja zbora u B kategoriji: zborovima iz OŠ Nedelišće, OŠ Vinica i OŠ Garešnica.

Prosudbena komisija istaknula je kako je svojom kvalitetom i kontinuiranim radom zlatarski zbor pridonio i boljitku Glazbenih svečanosti u prošla tri desetljeća te je okrunjen nazivom "zlatarski brend", a profesorica Hopek titulom legende zborskog pjevanja.

"Izuzetno smo ponosni na postignuti uspjeh. Škola živi sa svojim pjevačkim zborom i sve ćemo poduzeti da kolegici Hopek i učenicima uvijek budu osigurani optimalni uvjeti za vježbanje", rekla je ravnateljica gđa Rajna Borovčak.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 5. 2012.