Priprema za proslavu 100 godina škole u Donjoj Batini: Naša školica - mali dvorac

U sklopu priprema za obilježavanje 100 godina školstva u Donjoj Batini osnovali su učenici Područne škole Donje Batine u petak, 11. svibnja, malu likovnu koloniju. O zajedničkoj temi "Naša školica - mali dvorac" učenici od 1. do 4. razreda prikazali su pročelje područne škole u različitim tehnikama, dajući svoje viđenje školske zgrade koja je sagrađena u dolini potoka Batine prije punih 100 godina.

Ljubav, toplinu i privrženost prema građevini koja im znači drugi dom u tako važnom razdoblju njihovih mladih života učenici su pretočili u 16 prekrasnih radova koji će ujesen biti izloženi tijekom središnje proslave 100 godina školstva u Donjoj Batini. Mali uvid u ta umjetnička djela bit će dostupan u novim Iskricama.

Pripremila:
Ana Marija Korpar, dipl. učiteljica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 5. 2012.