Učenici PŠ Martinščine primili sakrament prve svete pričesti

U nedjelju, 13. svibnja, na svečanom misnom slavlju u kapeli sv. Martina u Martinščini podijeljen je sakrament prve svete pričesti. Sakramentu je pristupilo osam učenika 3. razreda PŠ Martinščine. Svetu misu vodio je župnik Ivan Mikec.

Prvopričesnici su bili odjeveni u svečane bijele haljine. Tijekom mise podijeljene su im zapaljene svijeće, a na kraju i buketići cvijeća koje su djeca položila na oltar pjevajući pjesmu "Primi našeg srca buket bijeli". Sv. misi su, osim brojne rodbine, prisustvovali vjeroučitelj gosp. Tomislav Depikolozvane, razrednica gđa Ljiljana Mutak i učiteljica gđa Valentina Lebić-Naumovski.

Nakon sv. mise učenici su primili brojne čestitke te su se s roditeljima uputili u svoju školu kako bi zajedno važan trenutak u njihovim životima proslavili uz domjenak koji je pripremio gosp. župnik. Slavlje je potom nastavljeno u obiteljima.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 14. 5. 2012.