Učenici PŠ Donje Batine u velikoj akciji proljetnog čišćenja svojega mjesta

Nakon što su cijeli tjedan govorili o zaštiti okoliša i Danu planeta Zemlje, u petak, 20. travnja, u 11 sati krenuli su učenici Područne škole Donje Batine ulicama svojega mjesta u potragu za odbačenim smećem. Očistili su kanale i travnjake uz otprilike jedan kilometar cesta u selu.

Čišćenje su završili u školskom dvorištu gdje su pokupili smeće. Poruke o zaštiti i brizi za okoliš upozoravaju stanovnike i putnike namjernike sa školske ograde. Time su učenici PŠ Donje Batine zaokružili akciju proljetnog uređivanja okoliša koju su počeli još u ožujku. Tada, prije Uskrsa, pokupili su suhe grane, lišće otpalo ujesen, orezali ruže i pošišali ukrasno grmlje u dvorištu. Igre i sportovi time su im sada još draži kad se održavaju u čistom okruženju.

Pozdrave iz Donje Batine šalju uredni i vrijedni učenici i djelatnice Područne škole!

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 4. 2012.