Očistili smo naš grad i postali ekološki svjesniji

U petak, 20. travnja, u sklopu akcije "Zelena čistka" održala se u našoj školi u povodu Dana planeta zemlje akcija čišćenja pod motom "zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš". Prvi i drugi razredi odradili su akciju u školi.

Prvi razredi slikali su na temu Dan planeta zemlje, a drugi razredi izradili su ekoznakove koje su postavili u školsko dvorište. Napisali su i ukrasili ekoporuke koje su objesili na školsku ogradu. Treći razredi čistili su okoliš škole. Učenici od četvrtog do osmog razreda u pratnji svojih učitelja izišli su na teren i čistili gradske ulice. Svaki razred dobio je zadatak da očisti dvije-tri ulice u središtu grada (Zagrebačka ulica, Sajmišna, Riječka, Martinečka, Kaštelska…). Učenici su odjenuli primjerenu odjeću i obuli odgovarajuću obuću, stavili radne rukavice, uzeli vrećice za smeće i prionuli na posao. S radošću su se uključili u akciju i marljivo su čistili. Akcija je uspjela jer je naš grad čišći, a učenici su postali ekološki svjesniji.

Fotografije (69) s akcije "Zelena čistka" mogu se pogledati u fotogaleriji.

Pripremila:
Marina Sviben-Tretinjak

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 4. 2012.