Naš 4.b pobjednik međuškolskog kviza "Čitajmo zajedno, čitajmo naglas"

U srijedu, 18. travnja, održana je u Gradskoj knjižnici u Zlataru završnica projekta "Čitajmo zajedno, čitajmo naglas" četiriju osnovnih škola Krapinsko-zagorske županije (Belec, Mače, Lobor, Zlatar). Tijekom ove školske godine pročitali su knjižničari iz tih škola u izabranim razredima naglas knjigu "Paukova mreža".

Svaki od knjižničara (Saša Sabol - Belec i Mače, Monika Gregurić - Lobor, Denis Vincek - Zlatar) gostovao je u svim školama u projektu čitajući jedno poglavlje. Sve je počelo uz Međunarodni dan zaštite životinja i posjet kuse Lare školama. Učenici su dobro prihvatili priču u kojoj je podcrtano prijateljstvo među životinjama, ali i s čovjekom.

U OŠ Ante Kovačića Zlatar gostovale su i dvije studentice Učiteljskog fakulteta u Zagrebu pročitavši nekoliko poglavlja učenicima 4.b razreda. Uključili su se i roditelji pa su kod kuće čitali djelo djeci naglas. U našoj školi održali smo i likovnu radionicu u kojoj su četvrtaši kreativno pristupili ilustriranju odlaska glavnih likova na seoski sajam.

Na izlučnom natjecanju u 4.b odlučeno je da će našu školu predstavljati Andro Klancir i Arijana Kreš. Oni su svojem razredu osvjetlali obraz osvojivši prvo mjesto u konkurenciji četiriju škola. Uoči natjecanja u Gradskoj knjižnici izložena su i dva plakata koja su na temu knjige "Paukova mreže" postavili naši četvrtaši.

Da bi učenici postigli takav uspjeh, svakako valja spomenuti poticaj voditelja projekta "Čitajmo zajedno, čitajmo naglas" u našoj školi, školskoga knjižničara Denisa Vinceka, i učiteljice 4.b razreda gđe Anite Petanjek-Macan te bezrezervnu podršku naše ravnateljice gđe Rajne Borovčak.

Svi sudionici finala dobili su vrijedne knjige što su ih osigurale škole i ravnateljica Gradske knjižnice Zlatar gđa Lovorka Puklin koja je vodila natjecateljski dio projekta.

Andro Klancir predao je uime Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar ravnateljici Gradske knjižnice gđi Lovorki Puklin dar i zahvalio za njezino sudjelovanje u projektu.

Na temelju postignutih rezultata u kvizu školski knjižničari zaključili su da je projekt, cilj kojega je poticanje čitanja i razvijanje tehnika čitanja, potpuno uspio.

Ostale fotografije fotografije (32) mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 4. 2012.