Naši učenici na svetim misijama u zlatarskoj župi

Od nedjelje, 18. ožujka, do nedjelje, 25. ožujka, u zlatarskoj župi Uznesenja Blažene Djevice Marije održavale su se svete misije koje su vodili isusovci p. Zvonko Vlah i p. Mikolaj Martinjak. Misionari su održali i nekoliko susreta s učenicima naše škole u Pastoralnom centru sv. Vinka Paulskog u Zlataru.

Služili su i sv. misu u kapelici sv. Jakova u Donjoj Batini gdje je potom bio organiziran susret s učenicima te područne škole, vjeroučiteljicom gđom Ivanom Lisak te s učiteljicama gđom Đurđom Kostanjevečki i gđom Anom Marijom Korpar.

Djeca su kroz pjesmu sudjelovala u molitvama te su pažljivo slušala poučne priče i sudjelovala u razgovorima s misionarima shvativši da je Isus njihov najbolji prijatelj koji je s njima prisutan u molitvi i misi te da moraju čuvati svoju dušu i tijelo. Djeci su susreti bili zanimljivi i poučni jer prije nisu znali što su to misije.

Svete misije završile su misnim slavljem koje je vodio pomoćni biskup zagrebački Valentin Pozaić, a održale su se na poziv zlatarskog župnika Josipa Čukmana u godini kada župa slavi 250. obljetnicu posvete i dogradnje župne crkve.

Pripremio
Krešimir Varga

objavio: DENIS VINCEK   datum: 29. 3. 2012.