Novosti s Učiteljskog vijeća

Na jučerašnjoj sjednici Učiteljskog vijeća gost predavač bila je ravnateljica Osnovne škole Janka Leskovara Pregrada gđa Zdravka Žiger Žgela, prof. Tema je njezina predavanja bila "Homo zappiens - strategija učenja u digitalnom dobu".

Drugi predavač bio je školski knjižničar gosp. Denis Vincek koji je govorio o nastavi usmjerenoj na učenike s naglaskom na novoj pedagoškoj terminologiji. Istaknuo je kako je naša škola nabavila knjigu "Nastava usmjerena na učenika" prof. dr. sc. Milana Matijevića i mr. sc. Diane Radovanović u kojoj se u nekoliko poglavlja obrađuje nova pedagoška terminologija te je pozvao kolege da knjigu posude u školskoj knjižnici i pročitaju je.

Gđa ravnateljica Rajna Borovčak izvijestila je o novostima sa stručnih skupova ravnatelja Krapinsko-zagorske županije i skupova ravnatelja koji su održani u Opatiji i Vodicama.

Čestitala je učiteljima čiji su učenici sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima, istaknuvši da je dosad najveći uspjeh drugo mjesto na državnom natjecanju iz informatike. Gđa ravnateljica zaželjela je uspjeh učenicima koji još odlaze na državna natjecanja.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 28. 3. 2012.