Interventna policija, učenik Erik Hitrec i RTV serviser Zlatko Varga prikupili najviše starih baterija, a o akciji u našoj školi izvijestile i "Školske novine"

Naša škola uključila se u veliku akciju skupljanja starih baterija koju organizira tvrtka C.I.A.K. Spremnik za stare baterije postavljen je na ulazu u školu kraj porte. Mladi ekolozi izradili su plakate kojima su pozvali sve da se uključe u akciju te da u školu donesu stare baterije i ubace ih u spremnik. O našoj su akciji u rubrici "Fotografija tjedna" izvijestile i Školske novine u broju 10 od 13. ožujka 2012. godine.

Zapaženo je da je poziv imao pozitivan učinak te su zlatarske institucije i pojedinci dali svoj prinos tako da je skupljeno nešto više od 70 kilograma baterija. Od prvih susjeda, Interventne policije, pristiglo je u školu 17 kilograma, a zlatarski RTV-video serviser Zlatko Varga donio je 15 kilograma. Valja svakako istaknuti učenika Erika Hitreca iz 3.b koji je prikupio čak 580 baterija! Za svaku pohvalu.

Pozivamo vas da se do polovine tjedna uključite u akciju tako što ćete donijeti stare baterije i predati ih na porti u školi. Akcija, koja u školama u cijeloj RH traje do kraja ožujka, pripomaže razvijanju ekološke svijesti i zaštiti okoliša. C.I.A.K. će sve baterije propisno zbrinuti, a ekološke grupe iz škola koje skupe najviše baterija nagraditi izletom u jedan od nacionalnih parkova RH.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 3. 2012.