Maškare u Područnoj školi Martinščini

Ne znamo tko je veselije dočekao taj dan, učenici ili učiteljice. U školu su počeli stizati neobični likovi. Bilo je tu svega, ninđa kornjača, batmana, gejša, vražićaka… pa i velika i mala štrumfeta.

Smiješak na licima nije nedostajao ni kad je počela nastava. Odgovorni u radu odradili smo sat matematike i PiD-a i počeli se spremati za ono najvažnije - "Maškare u selu". Najeli smo se, pojeli krafnu za desert i vesela je povorka krenula.

Selom je odzvanjao razdragani zvuk pjesme, zvečka i svega što dolazi uz vesele maškare. Dragi naši roditelji i mještani otvarali su nam vrata, a mi smo ih razveseljavali pjesmom.

Kraj naše povorke bio je u kući troje učenika gdje su nas s oduševljenjem ponudili krafnama i sokom pa je svatko imao snage za put kući i vlastito obilaženje.

Prikupili smo jaja koja će nam naša teta Katica pripremiti za doručak, slatkiša da uvijek ostanemo ovako slatki, a i novca koji ćemo iskoristiti na našem izletu za sok uz ručak.

A najvažnije od svega - vratili smo se zadovoljni i sretni jer smo mogli svojom prisutnošću razveseliti drage mještane. Svima zahvaljujemo na otvorenim vratima.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

Učenici i učiteljice iz PŠ Martinščine

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 2. 2012.