Veljača u Donjoj Batini

Ovogodišnja veljača-prevrtača donijela je Donjoj Batini svakojake radosti. Iako je preporuka šire javnosti bila ne izlaziti na hladnoću, učenici Područne škole Donje Batine nisu mogli odoljeti i upustili su se u zimske radosti iskoristivši suhi sipki snijeg za utrke sanjkama.

Neke učenice bacile su se na "građevinske radove", ali kvaliteta snijega nije bila pogodna za gradnju snjegovića. Zadovoljile su se izgradnjom zimskoga grada.

Valentinovo smo počeli pretragom školskog dvorišta jer je nadaleko poznato da od prethodne noći i svadbenoga slavlja ftičekof nešto uvijek ostane. Nismo našli ostatke gozbe, nego darove. Autići, bojanke i lutke nisu zanimljivi ptičicama pa su nam ih prepustili. Našem veselju nije bilo kraja. Crvene čizmice nitko nije dobio.

Fašničko veselje upotpunili smo plesom pod maskama gdje su zajedno plesali superheroji, čarobne princeze, zločeste vještice, indijanci, stare babe... Prvu nagradu žirija odnijela je maska Zorroa. Više od nagrada razveselilo nas je veselje i učiteljičina obavijest da toga dana nećemo dobiti domaću zadaću.

Iako je korizma, uvjereni smo da će nam i sljedeći mjeseci donijeti toliko veselja, a zimu smo, nadamo se, otjerali.

Toliko od nas.

Pozdravi iz Donje Batine

objavio: DENIS VINCEK   datum: 22. 2. 2012.