Osmijeh za osmijeh

Svakog utorka i četvrtka, tijekom cijele nastavne godine, učenici Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara nose topli obrok u domove dvoje samaca. Jave se školskoj kuharici gđi Brankici Mrkoci, a ona spremi jelo u odgovarajuće posude koje zadržavaju toplinu.

To nije neka novina u zlatarskoj školi – pokrenula ju je prije tri i pol godine naša ravnateljica gđa Rajna Borovčak, ali u ove hladne zimske dane, kada je temperatura u Zlataru -10° C, pa i niža, akcija se pokazala vrlo humanom i korisnom.

Učenici pričaju da im gospodin i gospođa uvijek zahvale na brizi i želji da im se pomogne. Za osmijeh mladi humanitarci nagrađeni su osmijehom. Kažu da se po povratku u školu osjećaju ispunjeno i sretno.

Sigurno u Hrvatskoj ima još sredina u kojima postoji takva praksa, a nadamo se da ovo može biti poticaj i drugim školama za sličnu aktivnost. Pogotovu u ove hladne zimske snježne dane.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 2. 2012.