Ministrica Mirela Holy posjetila našu školu

Gđa dr. sc. Mirela Holy, ministrica zaštite okoliša i prirode, s krapinsko-zagorskim županom, gosp. mr. sc. Sinišom Hajdašem Dončićem, bila je danas u posjetu Osnovnoj školi Ante Kovačića Zlatar.

Među brojnim uzvanicima bili su i zamjenik ministrice, gosp. Hrvoje Dokoza, saborski zastupnici, gđa mr. sc. Dunja Špoljar, gosp. Anđelko Topolovec i gosp. Željko Kolar te zamjenik župana, gosp. Anđelko Ferek Jambrek, i zlatarski gradonačelnik, gosp. dr. sc. Miroslav Kopjar. U posjetu bio je i gosp. dr. sc. Julije Domac, ravnatelj Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske.

Naša ravnateljica srdačno je pozdravila sve goste:

"Krapinsko-zagorska županija i Zagorska razvojna agencija posebno dosljedno rade na projektima povezanim s energetskom učinkovitosti, a to se u našoj školi, unazad prošle tri do četiri godine, očituje u mnogim izvedenim zahvatima.

U 2008. promijenjeni su prozori u starome dijelu školske zgrade. Sljedeće godine promijenjeni su pod i strop te potpuno adaptirani sanitarni čvorovi u sportskoj dvorani. U 2010. saniran je dotrajali dimnjak kotlovnice za centralno grijanje. Ove je godine napravljena potpuna sanacija krovišta u PŠ Donji Batini, koja će u listopadu 2012. proslaviti 100. obljetnicu rada. Ovdje, u matičnoj školi u Zlataru, izmijenjena je stolarija na cijeloj zgradi, koja je sagrađena davne 1958. godine. Potom je uslijedilo postavljanje toplinske izolacije na cijelu zgradu te stavljanje nove fasade. Saniran je krov i salonitne ploče zamijenjene su limom. Izvedena je termoizolacija ravnih krovova i stropnih ploča tavana. Ti su radovi izvedeni u sklopu projekta Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske "Primjena mjera energetske učinkovitosti u školama Krapinsko-zagorske županije".

Zahvaljujući izvedenim radovima, zimi ćemo tako spriječiti gubljenje topline i dugoročno smanjiti potrošnju prirodnog plina i smanjiti troškove.

Očito je naš osnivač, Krapinsko-zagorska županija, s mnogo razumijevanja ulazio u sve ove projekte te tako zahvati vezani za energetsku učinkovitost nisu ostali samo mrtvo slovo na papiru", istaknula je među ostalim naša ravnateljica, gđa Rajna Borovčak.

Potom je gđi ministrici uručila dar, umjetničko djelo poznatoga zlatarskoga keramičara, gosp. Darka Varge.

Gđa ministrica Mirela Holy razgledala je u pratnji naše ravnateljice i gosp. župana školu te naglasila kako ovakvo opremanje školskih objekata ne znači samo veliku uštedu u ekonomskom smislu, nego je to i dobar pristup za zaštitu okoliša.

Gosp. župan Siniša Hajdaš Dončić kazao je kako će Krapinsko-zagorska županije ove godine financirati i novu fasadu u PŠ Donja Batina.

Gđa ravnateljica pozvala je gđu ministricu i sve ugledne goste na proslavu 100. obljetnice PŠ Donja Batina.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 1. 2012.