Božićna priredba u našoj školi

U petak, 23. prosinca, u našoj je školi održana božićna priredba. Uz brojne roditelje, bake, djedove te učenike naše škole, na priredbi su, uz našu ravnateljicu, gđu Rajnu Borovčak, bili svi učitelji te dragi gosti, gradonačelnik gosp. Miroslav Kopjar, predsjednik Gradskog vijeća, gosp. Josip Pavlinić, te bivši djelatnici škole gosp. Emil Šredl i gđa Vera Valenčak.

U božićno ozračje okupljene je uveo školski zbor koji je pod dirigentskim vodstvom gđe Josipe Hopek izveo pjesme Zdrava budi Marija, Dete se rodi, Ovde je vezda, Ljudska srca ljubav veže i Svim na zemlji. Božićne stihove krasnoslovile su potom članice dramske skupine viših razreda pod mentorstvom gđe Brankice Matijašec. Dramska grupa razredne nastave pod mentorstvom gđe Silvije Adanić pripremila je igrokaz Sveti Nikola.

Božićne običaje dočarala je folklorna skupina. Folkloraše je uvježbala gđa Anita Petanjek-Macan, a mali folkloraši izveli su dječje igre, pjesme i plesove Drobna dečica. Nakon toga uslijedio je prvi nastup Tamburaške skupine naše škole pod dirigentskom palicom gosp. Roberta Mihovilića.

Božićna čarolija bio je recital kojim su Božić slavili mali recitatori pod mentorstvom gđe Božene Škrlec. Igrokaz Dor izvele su članice dramske skupine viših razreda, koje je uvježbala gđa Brankica Matijašec. Uslijedio je program plesne skupine On the floor. Plesnu koreografiju osmislila je i uvježbala gđa Željka Jakuš- Mejarec.

Jasmina Jajtić, koja je vodila program, zaželjela je svim učenicima, brižnim roditeljima, vrijednim djelatnicima, dragim gostima te uvijek srdačnoj i toploj ravnateljici svako dobro za Božić i u godini novoj:

"Neka vam srebrne zrake božićnoga jutra pod borom osvijetle dar ispleten od zdravlja, mira i ljubavi!

Neka božićna zvijezda zasja u vašim srcima, ispuni vam sve želje, nade i snove, a osmijeh tek rođenog Isusa neka vas prati i vodi cijelog života!

Nek’ je svaki od vas vrijedan, čio, plemenit, drag i mio!

Nek’ vas svuda sreća prati, osmijehom nek’ lica zlati!"

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 1. 2012.