Učenici iz PŠ Martinščina danas posjetili matičnu školu

Učenici 1. i 2. razreda iz PŠ Martinščina sa svojim učiteljicama, gđom Dušankom Golik i gđom Valentinom Lebić-Naumovski, danas su bili u posjetu matičnoj školi. Budući da smo u Mjesecu hrvatske knjige, posjet je počeo nastavnim satom u školskoj knjižnici u kojoj su učenici upoznali koje se sve vrste građe u našoj knjižnici nalaze.

Odmah po dolasku u knjižnicu, učenike je uime škole i uime naše ravnateljice, gđe Rajne Borovčak, pozdravila zamjenica ravnateljice, gđa Jadranka Fuček. Dobrodošlicu su poželjeli i učenici iz skupine Mali knjižničari: Silvio Soić, 6.b, Dario Škof, 6.b, Petra Pozaić, 6.b, Sara Pentek, 6.b, Paula Božić, 6.a, i Ljiljana Varga, 6.a, koji su izveli igrokaz "Od police do korice".

Potom je knjižničar, gosp. Denis Vincek, upoznao učenike iz Martinščine s time što sve možemo raditi u knjižnici i kako se u knjižnici treba ponašati. Učenici su sami mogli uzeti slikovnicu ili knjigu s police i naučili su kako se građa može posuditi.

Nakon sata malo su se odmorili u čitaonici. Energiju su nadoknadili bombonima i sokom, a potom su ih njihove učiteljice povele u razgledanje škole. Posjetili su školsku pedagoginju, gđu Vlatku Prpić, te školsku psihologinju, gđu Katarinu Biondić, koje su im ukratko objasnile što one rade u školi.

Zatim su se upoznale i s tajnicom škole, gđom Danicom Jakšić, te s računovotkinjom, gđom Višnjom Glojnarić, koje su im ispričale što one rade.

Nakon kratke šetnje školskim hodnicima, naši učenici iz PŠ Martinščina, obogaćeni novim znanjima, vratili su se u svoju područnu školu.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 11. 2011.