Prvašićima svečano uručene članske iskaznice za školsku knjižnicu

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige učenici 1.a i 1.b razreda naše škole bili su u srijedu, 2. studenoga, prvi put u školskoj knjižnici. Bila je to velika svečanost jer su se prvašići učlanili u knjižnicu, a prvi put u povijesti naše škole učenici su dobili članske iskaznice školske knjižnice, i to s bar kodom, pomoću kojih će moći posuđivati knjige.

Dobrodošlicu u knjižnicu učenicima 1.a i 1.b razreda zaželjeli su školski knjižničar, gosp. Denis Vincek, i gđa Jadranka Fuček, zamjenica naše ravnateljice gđe Rajne Borovčak, koja je učenike pozdravila i rekla im kako u knjižnici ima mnogo zanimljivih i poučnih slikovnica, knjiga i časopisa za djecu te ih pozvala da rado dolaze u knjižnicu.

Potom je knjižničar upoznao učenike s time kako se treba ponašati u knjižnici te kako se posuđuju knjige. Najsretniji trenutak bio je kada je počeo prozivati jednog po jednog učenika i svakome uz čestitku uručio člansku iskaznicu naše školske knjižnice. Riječ je o velikom i modernom iskoraku u radu naše školske knjižnice te, samim time, i naše škole jer će se knjižnično poslovanje moći uz pomoć iskaznica brže odvijati.

Projekt izrade članskih iskaznica osmislio je i s našom ravnateljicom, gđom Rajnom Borovčak, razradio školski knjižničar, a u samoj izradi i plastifikaciji prvih trideset iskaznica, za učenike 1.a i 1.b razreda, knjižničaru su pomogle školska spremačica gđa Mirjana Škof i učiteljica gđa Svjetlana Mezak. Nakon što su iskaznice podijeljene prvašićima, slijedi odmah izrada iskaznica koje će biti uručene svim ostalim učenicima te djelatnicima naše škole.

Učenici prvih razreda mogli su na kraju svečanosti sami izabrati slikovnicu ili knjigu i posuditi je.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 11. 2011.