Počeli smo s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige

Naša škola uključila se i ove godine u obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige. U utorak, 18. listopada, učenici 7.b bili su sa svojom učiteljicom hrvatskog jezika, gđom Veronikom Podobnik Stipanec, i sa školskim knjižničarem, gosp. Denisom Vincekom, u Gradskoj knjižnici.

Ravnateljica gđa Lovorka Puklin održala je predavanje o vrstama knjižnične građe, a potom su učenici vježbali pronalaženje zadanih pojmova u referentnoj literaturi. Usto, učenici su pogledali i izložbu fotografija, dokumenata i pehara iz povijesti zlatarskoga sporta.

Potom su, istoga dana, Gradsku knjižnicu posjetili i mali knjižničari s voditeljicom, gđom Veronikom Podobnik Stipanec. Gđa ravnateljica upoznala ih je s osnovama knjižničnoga poslovanja.

U srijedu, 19. listopada, školsku knjižnicu posjetio je u sklopu nastave iz Knjižničnog odgoja i obrazovanja 3.b razred. U školskoj čitaonici imali su jedan sat nastave tijekom kojega ih je školski knjižničar, gosp. Denis Vincek, upoznao s enciklopedijama, predstavivši ih kao knjige u kojima se nalazi sve ljudsko znanje. Učenici, podijeljeni u šest skupina, dobili su nakon toga zadatak da u Općoj enciklopediji pronađu tražene pojmove i odgovore na pitanja. Osim toga, učenici su se kroz PowerPoint prezentaciju podsjetili na pravila ponašanja u knjižnici.

Mjesec hrvatske knjige obilježava se od 15. listopada do 15. studenoga.

Ostale fotografije nalaze se u fotogaleriji

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 10. 2011.