Naša škola najbolja u županiji na ovogodišnjim Danima kruha

I ove je godine naša škola sudjelovala na županijskoj smotri "Dani kruha – Dani zahvalnosti za plodove zemlje" koja se, peti put zaredom, održala 12. listopada u Loboru. Nakon višegodišnjeg iščekivanja i marljiva rada tijekom niza godina, ovaj smo se put napokon okitili titulom najboljih te ćemo tako dogodine predstavljati Krapinsko-zagorsku županiju na državnoj smotri.

Naša se škola predstavila prikazom "Z puricu nazaj vu Europu", kojim smo sve nazočne podsjetili na višestoljetnu tradiciju uzgoja zagorskog purana i nastojanje Zagoraca da ga vrate na stolove Europljana gdje je nekoć bio neizostavan blagdanski specijalitet. Usto, na svojemu smo štandu izložili pečenu puricu s mlincima, ali i neka suvremena jela od purećeg mesa, kao i pečenje mlinaca na tradicionalan način.

Izložbeni prostor zlatarske osnovne škole bio je među najzapaženijima i mnogi su posjetitelji s neskrivenim divljenjem (i apetitom) razgledali svu ljepotu zagorske purice i kušali raznovrsna jela spravljena od puretine. Posebnu pozornost posjetitelja, osobito onih najmlađih, privukla je živa pura – sada šampionka – koja je tijekom cijele priredbe pokorno sjedila na jajima.

Svima koji su uložili i najmanji trud u naš zajednički uspjeh – učenicima, njihovim mamama, bakama i učiteljima – od srca zahvaljujemo! Posebne čestitke zalužuju naši učenici Robert Sviben, Lorena Jurec i Brigita Adanić, čija je izvanredna prezentacija, između ostalog, pridonijela da prosudbeno povjerenstvo proglasi našu školu najboljom na ovogodišnjim Danima kruha.

Ostale fotografije sa županijske smotre mogu se pogledati u fotogaleriji.

Marijan Posarić, prof.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 10. 2011.