U našoj školi proslavljeni Dani kruha

U utorak, 11. listopada, u Osnovnoj školi Ante Kovačića vrlo svečano proslavljeni su Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Roditelji su pripremili obilje domaćih poslastica, počam od kruha, peciva pa sve do različitih vrsta kolača. Uloženo je tu mnogo truda i ljubavi.

Učenici jutarnje smjene okupili su se u podne u školskom predvorju. Nakon pozdrava ravnateljice gđe Rajne Borovčak, školski zbor pod dirigentskim vodstvom gđe Josipe Hopek otpjevao je nekoliko prigodnih pjesama, a članovi dramsko-scenske skupine koju vodi gđa Brankica Matijašec izveli su nekoliko recitacija.

Vlč. Josip Čukman upoznao je učenike ukratko s time da je osim sunca, topline, vode i mnogo ljudskoga rada potreban i Božji blagoslov kako bismo mogli uživati u kruhu i svim plodovima. Gospodin župnik je potom blagoslovio kruh i sve one koji ga blaguju.

Učenici od prvoga do četvrtog razreda nastavu su danas imali poslijepodne. Za velikog odmora okupili su se u predvorju škole gdje ih je uime ravnateljice pozdravila učiteljica Vesna Ceboci.

Potom su članovi folklorne skupine koju vodi učiteljica Anita Petanjek-Macan izveli koreografiju "Črešnja", a učenici 2.a, razrednica kojih je učiteljica Silvija Adanić, recitirali su odjeveni kao krafne prigodan igrokaz.

Gosp. župnik pozvao je sve da zajedno izmolimo Oče naš te potom blagoslovio kruh i sve okupljene. Tako smo zajedno zahvalili na prinesenim plodovima i u našoj školi dostojno obilježili Dane kruha - Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

U fotogaleriji može se pogledati 39 fotografija sa svečanog blagoslova kruha koji je danas bio u našoj školi u jutarnjoj i poslijepodnevnoj smjeni.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 10. 2011.