Ovaj mjesec: 2080

Bili smo u Gradskoj knjižnici na predstavljanju izrade licitara

Tijekom Dana kajkavske riječi u srijedu, 28. rujna, u Gradskoj knjižnici u Zlataru bio je još jedan krasan događaj. Gđa Gordana Mahmet iz licitarske radnje "Mahmet" Marija Bistrica predstavila je stari tradicijski zanat - izradu licitara.

Tako su brojni posjetitelji saznali sve zanimljivosti o nastanku i izradi jednog od najpoznatijih hrvatskih suvenira, koji se našao i na UNESCO-ovoj listi sedam zaštićenih nematerijalnih fenomena hrvatske tradicijske baštine. U prigodnom programu nastupila je  Dramska družina OŠ Belec pod vodstvom učiteljice Mirjane Bobinec.
Gradska knjižnica bila
je premala za broje poklonike tradicijske kulture. Uz gradonačelnika Zlatara gosp. dr. Miroslava Kopjara, ravanateljicu Pučkog otvorenog učilišta gđu Gordanu Valjak, bili su prisutni i učitelji te učenici naše škole koji su sa zanimanjem i znatiželjom promatrali ovaj lijep, ali i težak zanat.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 29. 9. 2011.