Naši učenici sudjelovali na Zboru malih pjesnika

Danas je u Sokolani u sklopu Dana kajkavske riječi održan 42. Zbor malih pjesnika. Učenici iz škola kajkavskoga govornog područja recitirali su svoje stihove. Dvoranom je zvonio KAJ, ali i ČA i ŠTO jer su nas posjetili gosti iz Žminja i Cernika.

Među nagrađenima je i učenica naše škole Brigita Adanić koja je recitirala pjesmu Veter. Svi učenici koji su kazivali svoje uratke nagrađeni su priznanjima, kao i njihovi mentori. Iz naše škole priznanje je dobila Brigitina učiteljica hrvatskog jezika gđa Nevenka Šušljek. Kroz program vodile su Lana Čehulić-Mezak, Brigita Adanić i Lorena Jurec. Program je pripremila učiteljica naše škole gđa Blanka Sviben.

U programu je s nekoliko pjesama nastupio zbor naše škole koji vodi prof. glazbene kulture gđa Josipa Hopek. Među publikom u prepunoj Sokolani bili su i učitelji naše škole s ravnateljicom gđom Rajnom Borovčak, koji su bodrili recitatore i zboraše.

Ostale fotografije sa Zbora malih pjesnika mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 9. 2011.