Šestaši danas cijepljeni protiv hepatitisa B

Danas su našu školu posjetile liječnica Marica Gredičak, dr. med., i medicinska sestra Dragica Kurečić radi cijepljenja učenika šestih razreda protiv hepatitisa B. Gospođa doktorica učenicima je najprije objasnila što je hepatis B i zašto se treba cijepiti protiv te bolesti.

"Riječ je o bolesti za koju nema lijeka, no cjepivo je efikasno sprječava. Bolest se prenosi krvlju od zaražene osobe. Shema cijepljenja protiv hepatitisa B sadrži tri doze cjepiva koje dijete mora primiti da bi bilo potpuno i dugotrajno zaštićeno od infekcije virusom hepatitisa B. Između prve i druge doze treba proći jedan mjesec, a između druge i treće šest mjeseci. U Republici Hrvatskoj se, prema Programu obveznih cijepljenja, protiv hepatitisa B cijepe djeca u šestom razredu osnovne škole", ispričala je učenicima liječnicima. Potom su šestaši dobili prvu dozu cjepiva, a druga slijedi za mjesec dana.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 9. 2011.