Naši učenici zablistali na dječjem recitalu i festivalu u Krapini

Nakon uspješnog nastupa folkloraša, u Tjednu kajkavske kulture u Krapini nastupile su na Dječjem festivalu "Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu" četiri zborašice iz naše škole, a pjesma "Manekenke" učenice Lucije Škreb odabrana je za javno izvođenje na Recitalu dječjega kajkavskog stvaralaštva.

U utorak, 6. rujna, u Maloj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Krapina u organizaciji Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo održan je Recital dječjega kajkavskog stvaralaštva Krapina 2011. Ukupno je bilo primljeno 114 radova, a za javno izvođenje odabrano ih je samo 20. Među radovima, koji su javno izvedeni, nalazi se i pjesma "Manekenke" autorice Lucije Škreb, koja je prošle školske godine pohađala 8.b razred naše škole. Lucijina je mentorica učiteljica hrvatskog jezika gđa Nevenka Šušljek.

U četvrtak, 8. rujna, u Festivalskoj dvorani u Krapini u organizaciji Društva za kajkavsko kulturno stvaralaštvo održan je Dječji festival "Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu". Sa skladbom "Popevka za ljubav, a suza za kraj" nastupile su učenice naše škole Ines Šuka, Ljiljana Varga, Ana Varga i Klara Nadine Parlaj. Njihova je voditeljica prof. glazbene kulture gđa Josipa Hopek. Naše mlade četiri zborašice oduševile su svojim odličnim nastupom publiku u Festivalskoj dvorani, u kojoj su ih bodrile njihove obitelji, prijatelji, voditeljica i naša ravnateljica.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 9. 2011.