Obilježili smo Međunarodni dan pismenosti

Danas je u našoj školi obilježen Međunarodni dan pismenosti. Gradsku knjižnicu posjetio je 6.a razred. Naša gradska knjižničarka, gđa Lovorka, učenike je upoznala s glagoljicom i glagoljaškom tradicijom u našim krajevima. Potom je održana radionica u kojoj su učenici učili slova uglate glagoljice.

Podijeljeni u dvije skupine, uz pomoć gđe Lovorke, učiteljice Veronike i školskog knjižničara Denisa, trebali su prepoznati slova ispisana na glagoljici, svako slovo pmoću pastela oslikati pojmom, pojavom ili predmetom koji počinje tim slovom te, na kraju, od jedanaest slova oblikovati rečenicu.

Pogledajte kako su zadatak riješile obje skupine. Jedan plakat izložen je u Gradskoj knjižnici, a drugi će biti izložen u našoj školskoj knjižnici i moći će se pogledati čim radovi na stolariji budu gotovi.

Pogodite, uz pomoć crteža (zvijezde, list, automobil, trava, automobil, robot, usne...), što je napisano uglatom glagoljicom!

Budući da su voditelji ocijenili radove obiju skupina uspješnima, gđa Lovorka iz Gradske knjižnice sve je nadarila ukusnim bombonima.

Osim toga, učiteljice Veronika Podobnik Stipanec i Nevenka Šušljek održale su tijekom nastave u školi edukativne radionice kojima je također obilježen Međunarodni dan pismenosti. Učenici su izradili prigodne plakate koji su postavljeni na zidove u učionicama 5 i 9.

Ostale fotografije s radionice u knjižnici i s radionica u školi mogu se pogledati u fotogaleriji.

Rješenje: Na plakatu koji su učenici 6.a razreda izradili u Gradskoj knjižnici piše uglatom glagoljicom ZLATAR U SRCU.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 9. 2011.