Preventivni radar pokraj naše škole

Prvih dana školske godine Policijska uprava krapinsko-zagorska provodi akciju "Poštujte naše znakove" u kojoj je glavni cilj zaštititi djecu na putu do škole, a posebice učenike prvih razreda, koji prvi put samostalno idu pješice u školu. U akciju se jučer uključila i Policijska postaja Zlatar Bistrica koja je pokraj naše škole postavila preventivni radar.

Preventivni radar stajao je od 7 do 13 sati u Zagrebačkoj ulici, ispred pješačkog prijelaza i raskrižja s Ulicom Vladimira Nazora u kojoj je Osnovna škola Ante Kovačića.

Zlatarski područni policajac, gosp. Zlatko Kucelj, kazao nam je kako su se vozači pridržavali prometnih pravila, nisu vozili brže nego što je dopušteno i zaustavljali su se pred pješačkim prijelazom kako bi propuštali pješake.

Gospodin Kucelj rekao nam je kako se istodobno odvija i nadzor školskih autobusa i kontrolira se jesu li oni ispavni i ispunjavaju li sve uvjete za prijevoz školske djece.

Zlatarski područni policajac najavio je da će uskoro posjetiti našu školu i razgovarati s učenicima prvih razreda o tome kako se treba ponašati u prometu.

Sve vozače pozvao je na poseban oprez u prometu, pogotovu blizu škola gdje se kreću oni najmlađi.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 9. 2011.