Kako je prošao prvi dan nastave

Danas je 413 učenika Osnovne škole Ante Kovačića krenulo sa svojim učiteljima u novu školsku godinu. Nastava je počela u osam sati, kada su razrednici dočekivali u školskom predvorju svoje učenike te im potom na prvom satu dijelili rasporede.

Posebno uzbudljivo bilo je petašima koje su njihove razrednice, gđa Draga Forko i gđa Nevenka Šušljek, dočekivale s visoko uzdignutim papirima na kojima je pisalo 5.a i 5.b.

Novi učitelji su gđa Martina Kurečić-Mijatović, koja je došla raditi na mjesto gosp. Saše Peričaka (koji je otišao iz naše škole) i predavat će prirodu i biologiju, te gosp. Kristijan Bejuk, koji zamjenjuje gđu Anitu Martinić i predavat će vjeronauk.

Učenici su nakon prvog sata izišli pred školsku zgradu gdje je školski zbor uz dirigentsko vodstvo gđe Josipe Hopek otpjevao hrvatsku himnu, a Jasmina Jajtić, učenica 8.c razreda, podigla je hrvatski barjak.

Potom su učenici sa svojim razrednicima išli u župnu ckrvu gdje je svetu misu sa zazivom Duha Svetoga za početak školske i vjeronaučne godine služio vlč. Mladen Lesičar. U svojoj nadahnutoj propovijedi rekao je učenicima da uz roditelje trebaju poštovati i svoje učitelje te da od početka moraju redovito učiti kako bi u lipnju sljedeće godine mogli požeti plodove svojega rada.

Vrativši se u školu učenicima je dan objed i nastavili su s radom.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 9. 2011.