Vlakom na terensku nastavu u Zagreb

U petak, 25. ožujka, učenici Područne škole Martinščina uputili su se vlakom na terensku nastavu u Zagreb. Uzbuđenja nije nedostajalo jer je većini učenika to bila prva takva vožnja. Doputovavši u Zagreb, obišli smo Glavni kolodvor kako bismo naučili sve o željezničkom prometu. Nakon toga pješice smo krenuli prema glavnom zagrebačkom trgu zastajkujući usput kod mnogih spomenika i destinacija koji se spominju u našim udžbenicima. Upoznali smo se sa spomenikom kralju Tomislavu, kućom u kojoj je živio i stvarao Slavoljub Penkala, parkom Zrinjevac, fontanom Manduševac, spomenikom banu Josipu Jelačiću, Krvavim mostom, Kamenitim vratima, crkvom sv. Marka, zagrebačkom katedralom, a vidjeli smo i gdje se nalaze Hrvatski sabor i Vlada. Pomoću makete grada Zagreba utvrdili smo kuda smo se sve kretali. Šetnju smo završili u Zagrebačkom kazalištu lutaka gdje smo pogledali predstavu Pismo iz Zelengrada. Predstava je bila prigodna za tjedan u kojem se nalazimo jer je govorila o očuvanju vode i prirode, što je važno za svaki život na Zemlji. Nakon svega što smo naučili, vidjeli i doživjeli, počastili smo se u McDonaldsu te se poigrali u parku na Trgu kralja Tomislava. Na kolodvoru nas je čekao novi, niskopodni elektromotorni vlak tako da smo imali prilike upoznati nekoliko vrsta vlakova i voziti se u njima. Kući smo se vratili puni dojmova i oduševljenja te bogatiji za mnoga iskustva doživljena na ovoj odličnoj terenskoj nastavi. Klikni na opširnije za više fotografija. (Ljiljana Mutak)

objavio: Nina Posarić   datum: 31. 3. 2022.