Gošća predavačica u 4.a

U srijedu, 2. ožujka, u naš 4.a razred pozvali smo profesoricu Mirelu Lebić Popov, koja u našoj školi predaje fiziku, kako bi učenicima na zanimljiv način objasnila strujni krug. Učiteljica je donijela baterije, žaruljice, vodove, sklopku i trošilo te zorno prikazala što je to i kako nastaje strujni krug. Učenici su naučili kako se zovu dijelovi strujnog kruga. Učiteljica Mirela također je pokazala pokus u kojem su učenici naučili koji materijali provode struju, a koji ne. Najzanimljivije im je bilo kad je učiteljica otopinu destilirane vode i soli spojila u strujni krug i kad je zasvijetlila žaruljica. S oduševljenjem su pratili sve što je učiteljica Mirela pokazivala. Objasnila im je na kojoj internetskoj stranici mogu vježbati sklapanje strujnog kruga te koji materijali provode struju, a koji ne. Bilo im je jako zanimljivo i željeli bi još takvih poučnih i zanimljivih susreta. U znak zahvalnosti gošća predavačica dobila je dvije medalje. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Silvija Adanić)

objavio: Nina Posarić   datum: 3. 3. 2022.