Debata o važnosti dobrog ponašanja prema drugima u 4.a razredu

U sklopu poticanja debatne aktivnosti u školi pedagoginja Vlatka Prpić i knjižničar Zvonimir Guć u suradnji s učiteljicom Silvijom Adanić ovog su utorka u 4.a razredu održali novi debatni sastanak. Nakon uvodnih riječi i objašnjenja osnovnih značajki koncepta debate, pred učenike je postavljena teza U životu je najbitnije kako se ponašamo prema drugima. Učenici su ponovno podijeljeni u skupine Afirmacija i Negacija. Povela se žustra rasprava te su obje strane iznijele vrijedne argumente za ili protiv postavljene teze. Zanimljivo je to da je grupa Negacija kao jedan od argumenata navela i virtualni svijet kao dostojnu zamjenu za prijatelje i prijateljstvo. Psihologinja Katarina Biondić Kaštela ponovno je prisustvovala debati kao promatrač. Nakon sva tri održana argumenta tijesna pobjeda pripala je grupi Afirmacija zbog nešto boljeg držanja uz samu temu i odgovaranja na argumente i pitanja s druge strane te činjenično točnijih argumenata. Knjižničar je učenicima u zahvalu za sudjelovanje podijelio Bajadere, a debatni govornici su za hrabrost i trud nagrađeni s po dva komada. Nadamo se da smo ovim putem zainteresirali naše četvrtaše za ovaj lijep i koristan način učenja te da ćemo imati još lijepih i plodonosnih debata. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Zvonimir Guć)

objavio: Nina Posarić   datum: 12. 2. 2022.