Održane radionice programiranja i robotike

U sklopu školskog projekta „Znanost oko nas“, kojim se potiče interes učenika za prirodne znanosti i STEM područje, jučer su u našoj školi održane dvije radionice programiranja i robotike upotrebom edukacijskih Lego Spike Prime robota. Ove je godine u radionicama sudjelovalo 40-ak učenika od 6. do 8. razreda. Kombiniranjem raznobojnih Lego elemenata za građenje učenici su konstruirali različite robote koje su potom programirali za izvršavanje zadanih radnji koristeći jednostavan jezik za kodiranje u programu Scratch. Kroz učenje, igru i zabavu sudionici radionica upoznali su se s osnovnim konceptima programiranja i algoritamskog pristupa rješavanju problema te vježbali sposobnost preciznog praćenja zadanih uputa i suradničke vještine. Jučerašnje radionice vodio je dr. sc. Tomislav Jagušt, docent na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Nadamo se da će tijekom drugog obrazovnog  razdoblja biti realiziran još prije godinu dana planiran, no zbog epidemije otkazan, posjet naših učenika istraživačkim laboratorijima FER-a. Klikni na opširnije za više fotografija. (Nina Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 12. 2021.