Uključili smo se u akciju "Zasadi stablo, ne budi panj!"

U petak, 12. listopada, naša se škola uključila u 3. nacionalnu kampanju sadnje stabala u Republici Hrvatskoj te su učenici u dvorištu škole, uz raskrižje Nazorove i Krešimirove ulice, posadili tzv. Judino drvo (Cercis siliquastrum L.). Pokretač ove hvalevrijedne akcije je Udruga za zaštitu okoliša „Zasadi stablo, ne budi panj!“. Cilj inicijative je razvijati ekološku svijest o klimatskim promjenama, razlikovati pozitivne i negativne utjecaje čovjeka na prirodu i okoliš, potaknuti pojedince na stvaranje kvalitetne životne sredine. U sadnji judića sudjelovali su učenici osmih razreda Martina Pavlin, Barbara Kuharić, Adam Kurečić, Leon Labaš, Dorijan Matejaš i Sven Posarić. Nadamo se da će već na proljeće ovo stablo svojim prekrasnim cvjetovima ukrašavati dvorište naše škole. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Martina Kurečić - Mijatović)

objavio: Nina Posarić   datum: 16. 11. 2021.