Naši osmaši natjecali se prvi put u Atom ligi!

Treću godinu zaredom u Hrvatskoj se organizira ekipno natjecanje pod nazivom Atom liga, koje učenicima osmih razreda osnovne i svih razreda srednje škole omogućuje pokazivanje znanja iz triju područja: matematike, kemije i fizike. Natjecanje je utemeljeno s ciljem popularizacije prirodoslovlja i matematike, veće motivacije učenika u radu te poticanja timskog rada. Naša škola sudjelovala je ove godine prvi put, i to s tri tima. Učenici su se dugo pripremali uz pomoć svojih mentora, ali i samostalno, kako bi mogli u 75 minuta riješiti čak 28 složenih zadataka. Zimsko kolo natjecanja održano je 10. studenoga, a naši su učenici, u jakoj konkurenciji 87 osnovnih škola iz čitave Hrvatske, ostvarili izvrsne rezultate. Ukupno su se natjecala 182 tima. U svakom su timu po tri učenika. Naši učenici ostvarili su 31. mjesto (Adam Kurečić, Dorijan Matejaš, Sven Posarić), 43. mjesto (Lovro Kuharić, Mihael Pavlek, Fabijan Rogina) i 61. mjesto (Mateo Klemar, Barbara Kuharić, Martina Pavlin). Čestitamo im i želimo da ostvare još bolje rezultate u proljetnom kolu natjecanja! Klikni na opširnije za tri fotografije. (Mirela Lebić Popov)

objavio: Nina Posarić   datum: 11. 11. 2021.