OŠ Zlatar i SŠ Zlatar u eTwinning projektu "Robotika - veliki za male"

Nakon jednodnevnih radionica koje svake godine naša škola organizira u suradnji sa Srednjom školom Zlatar i Fakultetom elektrotehnike i računarstva iz Zagreba, ove smo godine odlučili napraviti korak više. S ciljem poticanja i razvijanja interesa učenika za znanost, tehnologiju i inženjerstvo, naša škola i SŠ Zlatar pokrenule su ove školske godine zajednički eTwinning projekt pod nazivom „Robotika – veliki za male“ u kojemu će učenici Srednje škole, uz mentorstvo svojih nastavnika, zainteresirane učenike naših sedmih i osmih razreda poučavati programiranju i osnovama robotike. Nositelji projekta iz naše su škole učiteljice informatike Nina Posarić i Nikolina Hršak, dok iz Srednje škole u projektu sudjeluju nastavnici Vesna Pisačić, Stjepan Pisačić, Bojan Rogina i Krešimir Varga te članovi grupe „Robotika“ i „Prometna logistika“. Radionice će se tijekom nastavne godine naizmjenično održavati u objema školama. Prije početka prve radionice, održane jučer u Srednjoj školi, sudionike je uime domaćina pozdravio v.d. ravnatelja Mladen Pavetić, naglasivši važnost računalnog programiranja i robotike u današnjemu suvremenom svijetu. Ravnatelj naše škole Marijan Posarić zahvalio je na gostoprimstvu i izrazio veliko zadovoljstvo pokrenutim projektom koji će, nesumnjivo, biti od velike koristi za učenike obiju škola. Naši će učenici tako steći bolje vještine i digitalne kompetencije s kojima će se, mnogi od njih, upisati potom upravo u Srednju školu Zlatar. S druge pak strane, učenici predavači iz Srednje škole, od kojih je većina njih temeljna informatička znanja stekla u našoj školi, razvijat će u ovom projektu svoje predavačke i prezentacijske vještine. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (M. Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 26. 10. 2021.