Online mobilnost za učitelje u Slovačkoj – Erasmus+ projekt The Media! What next?

Od ponedjeljka, 21. lipnja, do srijede, 23. lipnja, naše učiteljice Irena Petrovečki, Lorena Belina i Maja Burek sudjelovale su u online mobilnosti za učitelje koju je organizirala naša partnerska škola iz Nove Dedinke u Slovačkoj. Prvog dana naša je škola održala online prezentaciju Open lesson za učitelje partnerskih škola o temi Mediji u nastavi. Irena Petrovečki je uz mnoštvo primjera prikazala kako naša učiteljica hrvatskog jezika Veronika Podobnik, zajedno s učenicima četvrtih, petih i sedmih razreda, poučava razne medije u sklopu nastave hrvatskog jezika. Tijekom školske godine snimali smo i razne kratke video zapise tijekom tih nastavnih sati koje smo sklopili u jedan kratki video koji smo im također prezentirali. Drugog dana, u utorak, na istu temu su nam partnerske škole iz Litve i Poljske pokazale svoj pristup poučavanju medija u nastavi, zajedno s njihovim kratkim video zapisima. Zadnjeg dana, u srijedu, slovačka škola, koordinator projekta, nam je prezentirala njihovo viđenje i korištenje medija u njihovoj nastavi. Kolegice učiteljice razgovarale su o projektu, a potom smo zahvalili jedni drugima na ugodnoj suradnji, ispunili zajedno evaluaciju projekta te se dogovorili za završetak projekta i ispunjavanje sve popratne dokumentacije. Klikni na opširnije za dvije fotografije, prezentaciju i film. (Irena Petrovečki, školski projektni koordinator)

Prezentacija

objavio: Nina Posarić   datum: 23. 6. 2021.