Recital dječje poezije Moje gnijezdo 2021.

Na raspisani natječaj Recitala dječje poezije „Moje gnijezdo“ u organizaciji Udruge “Hrvatska žena“ Krapina, u povodu Majčina dana i Dana obitelji, poslani su radovi učenika 4.a razreda Frana Forka i Martina Brčića te Brune Strelara, učenika 8.b razreda naše škole. Prosudbeno povjerenstvo koje su činili pjesnikinja Mirjana Mikulec, Stjepan Varjačić, prof. i pjesnikinja Davorka Plukavec odabralo je po 3 najbolja rada iz svake kategorije. U kategoriji učenika od 1. do 4.razreda drugu nagradu osvojila je pjesma Majka koju je na standardnom hrvatskom jeziku napisao učenik Fran Forko. Pohvaljena je pjesma Mama, Martina Brčića. Njihova je mentorica učiteljica Ankica Krajnik. U kategoriji učenika od 5. do 8. razreda prvu nagradu osvojila je pjesma Mama, tata i ja, Brune Strelara iz 8.b, čiji je mentor bio stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Nagrađene pjesme objavljene su, uz suglasnost roditelja, na mrežnim stranicama Udruge "Hrvatska žena" Krapina. Njihovi autori nagrađeni su prigodnim darovima i priznanjima. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Ankica Krajnik)

objavio: Nina Posarić   datum: 24. 5. 2021.