Bruni Strelaru iz 8.b posebno priznanje - najveća nagrada na natječaju u Kotoribi "Joža Horvat - književnik i moreplovac"

Bruno Strelar iz 8.b osvojio je najveću nagradu na natječaju JOŽA HORVAT – KNJIŽEVNIK I MOREPLOVAC, koji je organizirala  Osnovna škola Jože Horvata Kotoriba. I dok su radovi mogli osvojiti prvu, drugu, treću nagradu ili biti pohvaljeni, Brunin literarni rad "Plavim busom do Kotoribe" osvojio je – posebno priznanje, koje je dodijeljeno samo jednom učeniku na tom natječaju. Brunin mentor je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. "Natječajem odajemo počast književniku Joži Horvatu, rođenom u Kotoribi 10. ožujka 1915. godine. Uz njegovo se ime često ističe da je bio najveći moreplovac među književnicima i najveći književnik među moreplovcima. Mnoge generacije uživale su u čitanju njegove Bese, Molitve prije plovidbe, Waitapua, Operacije Stonoga... Joža Horvat je u svakoj prilici rado naglašavao da je u svom rodnom selu, Kotoribi, proveo najljepše godine svog života jer je uživao u najvećoj slobodi", ističe organizator u povodu natječaja. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 2. 4. 2021.