Tekstom i radom u alatu Jigsaw učenici 4.a predstavili svoj grad Zlatar u međunarodnom eTwinning projektu Radio Heritage

Tekstom i radom u alatu Jigsaw učenici 4.a naše škole predstavili su svoj grad Zlatar u međunarodnom eTwinning projektu Radio Heritage. Grad Zlatar ima 6094 stanovnika i nalazi se na sjeveroistoku Krapinsko-zagorske županije, podno planine Ivanščice. Postoji nekoliko pretpostavki o podrijetlu riječi "zlato" u nazivu imena. Po jednoj, to je zlato koje se u davnoj prošlosti vadilo iz potoka što teku iz Ivanščice preko zlatarskoga područja. Uz OŠ Ante Kovačića, tu su i OŠ Belec te Srednja škola Zlatar. Dani kajkavske riječi velika su zlatarska manifestacija s polustoljetnom tradicijom. Učenici 4.a s učiteljicom Ankicom Krajnik odlučili su predstaviti Zlatar slikom crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije - autorskim radom Josipa Stužića iz 4.a - koju je na Twinspaceu najbrže složila Antonija4. Klikni na opširnije za tri fotografije. Zadatak, odnosno predstavljanje sredina iz kojih dolaze, navrijeme su riješile sve partnerske škole u projektu. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 3. 2021.