Zborašice naše škole pozvane u Djevojački zbor Hrvatske

Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar dobila je zbog dugogodišnjih uspjeha svojega pjevačkog zbora ekskluzivnu pozivnicu za dvije naše zborašice da sudjeluju u Djevojačkom zboru Hrvatske 2011.

Riječ je o priredbi Prima Ars Fest koja okuplja djecu i mlade iz cijele Hrvatske. Festival se organizira na državnoj razini i 2010. održan je prvi put. Ove je godine Zagreb ponovno domaćin. Učenice borave u Zagrebu od 21. kolovoza, a sami se koncerti održavaju od 25. kolovoza do 3. rujna. Iz naše škole članice Djevojačkog zbora Hrvatske su Mirna Posarić i Željka Kurečić.

Projekt PAF osmišljen je s namjerom da se svi hrvatski zborovi (djevojčice iz dječjih zborova višeg uzrasta i djevojačkih zborova) međusobno bolje povežu te da se pred članove zborova stavi jedan novi izazov: izbor najvećih zborskih talenata iz svih djevojačkih zborova, odnosno izbor 80 najboljih hrvatskih zborskih pjevačica od kojih će se oformiti Djevojački zbor Hrvatske, kroz koji će se na državnoj razini promovirati zborsko pjevanje širokoj publici.

"Uspjeh je naše škole u tome što su naše učenice izravno, bez audicije, ušle u taj Djevojački zbor. Riječ je o djevojkama koje su rođene između 3. rujna 1992. i 3. rujna 1999., a koje osim glazbenog talenta krasi i odgovorno i savjesno ponašanje", rekla je gđa Rajna Borovčak, ravnateljica naše škole. Vrhunac je ovogodišnjega Prima Ars Festa cjelovečernji koncert Djevojačkog zbora Hrvatske koji će se održati 3. rujna u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.

Uoči toga koncerta Djevojački zbror održat će koncert 27. kolovoza u crkvi sv. Katarine u Zagrebu. U ovaj festival uključeni su Agencija za odgoj i obrazovanje, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Ured za obrazovanje, kulturu i šport Grada Zagreba, Ministarstvo kulture, Grad Zagreb i Turistička zajednica grada Zagreba.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 8. 2011.