Učenici 3.a u nagradnoj igri „Moj vlak u snijegu bolji je od tvoga vlaka u snijegu“

Potaknuti ovomjesečnim lektirnim djelom, nakon pročitanog romana Vlak u snijegu izveli smo se u „razredno kino“ kako bismo pogledali istoimeni film. Učenicima su podijeljene ulaznice, a ispekli smo i kokice za pravi doživljaj kina. Zbog njihova velikog zanimanja za Vlak u snijegu, za učenike 3.a razreda priređena je nagradna igra „Moj vlak u snijegu bolji je od tvoga vlaka u snijegu“. Za sudjelovanje u nagradnoj igri učenici su  morali odgovoriti na deset pitanja vezanih uz dječji roman Vlak u snijegu te napraviti jedan od ponuđenih dodatnih zadataka. Stručni žiri, učiteljice Brigita i Lorena, odabrao je najbolje radove u četiri kategorije: pjesma, istraživački rad o piscu, pismo Peri i crtež glavnih likova. U prvoj kategoriji nagrađene su dvije učenice - Lucija Kuharić i Leona Vujica. U drugoj kategoriji nagrada je pripala Jurici Juraniću, u trećoj Dorijanu Špoljaru, a najbolji crtež nacrtao je Adam Adanić. Za njihov trud, zalaganje te ozbiljnost u pristupu nagradnoj igri učiteljica ih je dodatno pohvalila i nagradila simboličnim nagradama. Klikni na opširnije za tri fotografije. (Silvija Adanić)

objavio: Nina Posarić   datum: 4. 2. 2021.