Obilježili smo Dječji tjedan

I ove je školske godine Osnovna škola Ante Kovačića obilježila Dječji tjedan. Pronašli smo različite načine kako u ovim izazovnim i drukčijim vremenima uveličati i promicati moto dječjeg tjedna „Ljubav djeci prije svega“. Na razini škole uključili smo se u praćenje devetog izdanja KIKI festivala u organizaciji Društva „Naša djeca“ Zabok i Građanske organizacije za kulturu koji su ponudili svoj program u online izdanju te su tako svi učenici od prvog do osmog razreda tijekom tjedna pogledali nešto od ovogodišnjega bogatog programa. Kako bi sve bilo u skladu s epidemiološkim mjerama koje su na snazi ove godine, Dječji tjedan se obilježavao isključivo u okviru svakog razrednog odjela, a mnogi su tom prigodom iznjedrili prekrasne uratke i ideje. Više o tome pod opšrnije.

Tako su učenici 1.b razreda, uz gledanje filmova s KIKI festivala, na satovima Prirode i društva i satovima razrednog odjela naučili koja su to dječja prava i dužnosti. Učenici 2.a razreda su na Likovnoj skupini crtali likovne radove u tehnici pastela o temi Što radim u slobodno vrijeme, kojima su ukrasili pano ispred svoje učionice, a od filmova s KIKI festivala najviše su im se svidjeli filmovi o ljenivcu, o proljeću i o kornjači na atletskoj stazi. U 4.b razredu također se razgovaralo o pravima djece, a kroz igru i raspravu upoznali su se i s vrlo važnim dokumentom - Konvencijom o pravima djeteta (UN). Na kraju su odigrali online igricu „Čovječe, ispravi se“ za koju su dobili i diplomu, a osim što su se izvrsno zabavili, znanja stečena igrom moći će primijeniti u svakodnevnom životu.

Područna škola Martinščina također je obilježila Dječji tjedan tako što su učenici 2. i 4. razreda svakodnevno svoj nastavni dan završavali gledanjem jednog filma iz programa KIKI festivala učeći tako o dječjim pravima, dok su učenici 1. i 3. razreda na satu Hrvatskog jezika čitali  pjesmu Veliki svijete, moli te dijete, Tina Kolumbića, te zaokružili sve pričom o dječjim pravima na kraju koje je svako dijete iz razreda izreklo svoje molbe „velikom" svijetu. (pedagoginja Vlatka Prpić)

objavio: Nina Posarić   datum: 27. 10. 2020.