Ivani Bartolin prva nagrada na 51. Zboru malih pjesnika

I ove su se  godine, unatoč aktualnoj epidemiološkoj situaciji, pod budnim okom učiteljice Blanke Sviben okupili najmlađi autori stihova na kajkavskom narječju na 51. Zboru malih pjesnika koji je održan u subotu, 19. rujna,  u sportskoj dvorani naše škole. Na natječaj je pristiglo 257 pjesama iz 45 škola kajkavskoga govornog područja. Za izvođenje na Zboru malih pjesnika prosudbena je komisija (Željka Horvat-Vukelja, prof., dr. sc. Ivo Kalinski i Ivančica Tomorad, prof.) odabrala 52 pjesme, od kojih je 26 izvedeno na priredbi. Krasnoslovili su ih sami autori odjeveni u narodne nošnje svoga zavičaja. Prvu nagradu ovogodišnjeg Zbora, za pjesmu Jesenjski dani, osvojila je naša učenica Ivana Bartolin. Njezina je mentorica, učiteljica Nevenka Šušljek, proglašena najboljom voditeljicom. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 22. 9. 2020.