Našim učenicima tri od četiri glavne nagrade u natječaju "Dobro biram - Volontiram!"

U Centru za mlade Krapinsko-zagorske županije u Zaboku održana je u srijedu, 24. lipnja, dodjela nagrada učenicima koji su sudjelovali u literarnom natječaju „Dobro biram – Volontiram!“. Riječ je o aktivnosti u sklopu projekta #zavolontirAJMO se, koji provodi Mreža udruga Zagor u partnerstvu s pet osnovnih škola i Krapinsko-zagorskom županijom, a ove se školske godine u projekt uključila i naša škola. Na literarnom natječaju sudjelovalo je šest osnovnih škola, a glavne nagrade dodijeljene su u četirima kategorijama. U kategoriji petih razreda najboljim je ocijenjen rad naše učenice Melani Miković. Među učenicima šestih razreda najuspješnija je bila naša šestašica Leonarda Kudelić. U konkurenciji osmaša najbolje ocjene žirija dobila je naša učenica Karla Bingula sa svojom emotivnom pričom o volontiranju. U svome komentaru stručni je žiri istaknuo da je tekst odlično strukturiran, priča vrlo zanimljiva i s lijepom porukom, a autorica je uspjela dočarati bit volontiranja i kod čitatelja izazvati pozitivne osjećaje. Uz troje prvonagrađenih u natječaju je, s ništa manje zanimljivim pričama, sudjelovalo još dvoje naših učenika: sedmašica Ramona Balun i osmaš Vilim Crčić. Njima su pripale utješne nagrade. Mentorice naših učenika bile su učiteljice Nevenka Šušljek i Veronika Podobnik. Spomenimo da je projekt financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja. Klikni na opširnije za tri fotografije. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 28. 6. 2020.