Literarni rad Frana Forka iz 3.a prvi na međunarodnom natječaju

Učenici 3.a Fran Forko, Martin Brčić i Josip Stužić sudjelovali su u virtualnom literarnom natječaju  "Knjiga mi je mrak!", koji je u povodu Noći knjige prvi put organizirala Dječja knjižnica Marina Držića iz Zagreba. Zabavne teme i upute za pisce osmislila je članica žirija, popularna pjesnikinja Jelena Pervan. Trebalo je uključiti maštu i osmisliti priču o sebi kao palačinki, o svemircu koji je u pidžami išao u školu, o poriluku koji baš svi ne vole jesti. Sve te likove trebalo je oživjeti i napisati priču. Budući da je nastava bila online, dječaci su krenuli u pustolovinu i počeli stvarati plan svojih priča. Svoje prve uratke slali su svojoj učiteljici i knjižničaru na uvid i dobivali dodatne upute za nastavak pisanja. Uspjeli su dovršiti radove tako da je Fran napisao priču pod naslovom Avantura na Pori planetu, Martin priču o palačinki pod naslovom Baš ja, a Josip priču Magični poriluk. Poslali smo radove i s nestrpljenjem čekali  8. lipnja kada su objavljeni rezultati. Bili smo presretni kada su od 32 pristigla rada sva tri naša ušla među 10 najboljih. Radovi na natječaj pristigli su iz cijele Hrvatske i iz inozemstva. Priče su odabrale knjižničarke Željka Krušlin, Đurđica Križanić Delač i Ana Pavlek te autorica Jelena Pervan. Najboljim literarnim radom, u međunarodnoj konkurenciji, proglašena je Avantura na Pori planetu koju je napisao Fran Forko i objavljena je na mrežnim stranicama knjižnice organizatora. Za svih deset dobitnika bit će organizirana radionica kreativnog pisanja s autoricom Jelenom Pervan čim uvjeti budu to dopuštali. Dobitnici nagrada bit će obaviješteni o terminu radionice. (Ankica Krajnik)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 6. 2020.