Noć filmskih projekcija u sklopu programa Erasmus+

U sklopu redovitih lokalnih aktivnosti u projektu The Media. What next? u Međuškolskom partnerstvu, koje provodimo u programu Erasmus+ sa školama iz Poljske, Litve, Slovačke i Češke, održana je u studenome filmska noć. Učenici su odabrali filmove i najzanimljivije epizode serija u kojima glumi Rene Bitorajac. Film se pokazao kao odlično edukativno sredstvo u medijskom opismenjivanju jer su učenici u radionicama koje su održavane u tjednu nakon projekcija u učionici informatike i u školskoj knjižnici koja je Erasmus+ kutak naše škole promišljali o temama te o svim socijalnim aspektima koji se povaljuju u pogledanim filmovima i koji se mogu preslikati na svakodnevni život. Dijelu projekcija nazočili su i roditelji te djelatnici škole. Sve to bio je povod da učenici posjete Zagreb i razgovaraju s glavnim protagonistom svih filmova koje su odgledali. Rene Bitorajac otvoreno je progovorio o svim zanimljivostima, ali i ukazao na neke problematične situacije koje se mogu pojaviti u filmskoj produkciji. Tekst možete pročitati ovdje. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 30. 11. 2019.