Odlični rezultati naših učenika na natjecanju Dabar 2019.

Međunarodno internetsko natjecanje iz računalnog razmišljanja i informatike Dabar 2019. održano je od 11. do 15. studenoga i u našoj školi. Svoje umijeće, snalažljivost i logičko razmišljanje u rješavanju niza izazovnih zadataka online putem iskušalo je 18 učenika od 5. do 8. razreda. Među 10 posto najboljih učenika na razini države plasirali su se Barbara Kuharić (6.a), Veronika Krsnik (7.c), Vilim Crčić i Klara Ferišak (oboje 8.b). Učenica Veronika Krsnik podijelila je prvo mjesto u kategoriji Megadabar. Sudjelovanjem u ovom natjecanju pokazali su da se računalom ne koristimo samo za komunikaciju na društvenim mrežama i igranje računalnih igrica nego nam ono služi i za rješavanje zanimljivih logičkih zadataka. U organizaciji i provođenju natjecanja sudjelovala je učiteljica informatike Nina Posarić. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija(Karla Bingula, 8.a)

objavio: Nina Posarić   datum: 22. 12. 2019.