Naš učenik u Znanstvenom kampu u Višnjanu

Učenik 5.a razreda naše škole Vili Polanović sudjelovao je početkom listopada u programu Znanstvenog kampa mladih (Youth Science Camp) u istarskom Višnjanu. Taj je program namijenjen osnovcima koji žele upoznati znanost i tehnologiju kroz rad na projektima s područja astronomije, fizike, biologije, kemije i drugih znanosti. Program je trajao četiri dana tijekom kojih su učenici iz cijele Hrvatske u grupama rješavali dobivene zadatke, sudjelovali na predavanjima o znanosti, slušali o svemiru iz usta Korada Korlevića, 18. najproduktivnijeg tragača za asteroidima svih vremena, i posjetili astronomski institut Zvjezdarnicu Višnjan. Imali su prilike ponešto naučiti jedni od drugih pa je tako npr. grupa Gita naučila kako se beru koprive, a da se pritom ne opečeš te kako od njih napraviti čaj. Vili je sudjelovao u projektu pod nazivom Crna Mamba o kojem možete više saznati putem priloženih fotografija pod opširnije. Više o Znanstvenom kampu možete pronaći na sci.hr. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 12. 11. 2019.

Upisi u srednje škole
Srednja škola Zlatar