U dobrom društvu… sa Sanjom Pilić

U četvrtak, 6.11.2008., u posjetu nam dolazi književnica Sanja Pilić.

Sanja Pilić jedna je od najomiljenijih književnica za djecu i mlade. Iz njezinih priča pršti humor, radoznalost, prijateljstvo, osjećaj za pravdu, a u njezinim romanima vrlo su uspješno dočarane sličice iz škole, odnos roditelja i djece, nesretne ljubavi, te radost prema svijetu i životu...

Za sebe kaže: „Rodila sam se u Splitu 1954. godine. U Zagrebu se školovala, zaljubljivala, vjenčala, rastala, odgajala djecu, pisala knjige, dobivala nagrade, pila kavu na Cvjetnom trgu...“.

Piše za djecu svih dobi, „od sedam do sedamdeset i sedam godina“, te ozbiljni čitatelji znaju da je ona autorica dvadesetak romana, mnogih slikovnica te bezbroj priča. Knjiga priča Nemam vremena (za 3. r.), te roman Mrvice iz dnevnog boravka (za 5. r.) uvedeni su u školsku lektiru.

Dobitnica je prestižnih nagrada za dječju književnost: za roman O mamama sve najbolje dobila je nagradu Grigor Vitez 1990., za roman Mrvice iz dnevnog boravka nagradu Ivana Brlić Mažuranić 1995., za knjigu priča za djecu Zafrkancije, zezancije, smijancije i ludancije nagradu Ivana Brlić Mažuranić 2001., za roman Sasvim sam popubertetio nagradu "Grigor Vitez" 2002., za roman Što mi se to događa? nagradu Mato Lovrak.
Roman Jesam li se zaljubila? nositelj je Časne liste IBBY-ja za 2008. godinu.

Veselimo se druženju sa Sanjom Pilić!!

RASPORED

Susret će se održati u sportskoj dvorani prema sljedećem rasporedu:

u 11.35 sati:

5.c
u 12.25 sati:

3. i 4. r. – Martinščina
3. i 4. r. – D. Batina

objavio: Natalija Raić   datum: 4. 11. 2008.