Završna priredba u PŠ Martinščina

Kao i svake godine, i ovu smo školsku godinu završili svečanom priredbom. Uz roditelje, bake, djedove i ostale članove obitelji, priredbi su prisustvovali i djelatnici PŠ Martinščina, loborski župnik Ivan Mikec, a u ime naše matične škole pedagoginja, gđa Vlatka Prpić, i psihologinja, gđa Katarina Biondić.

Prvi dio programa održao se u crkvi sv. Martina, u kojoj smo svi prisustvovali na svečanoj misi zahvalnici koju je predvodio župnik Ivan Mikec. Drugi dio programa održan je u školi svečanom priredbom koju su s djecom pripremile učiteljice škole, gđa Valentina Lebić Naumovski i gđa Ljiljana Mutak. Na početku je sve prisutne u ime škole pozdravila gđa pedagoginja.

Kako bi sačuvali i njegovali izvorni govor našega zavičaja, cijeli je program održan na kajkavskom narječju. Sudjelovao je svaki učenik – recitacijom, pjesmom, a neki i glumom. Na kraju planiranog programa uslijedilo je iznenađenje četvrtaša. Naime, oni su pripremili svoj dio u kojemu su se oprostili od svoje učiteljice, gđe Ljiljane Mutak. Emocije su narasle, a pala je i pokoja suza. Svakog prisutnog člana kolektiva učenici su iznenadili darom iznenađenja.

Tada je uslijedio treći dio programa, a to je tradicionalno druženje s djecom i roditeljima koji su pripremili nareske, piće, a mame ispekle i kolače. Druženje se nastavilo do kasnih večernjih sati. Svatko je otišao kući, a mislima i dalje prisustvovao ovom lijepom obilježavanju kraja školske godine.

Ostale fotografije možete vidjeti u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 6. 2011.