Izlet u Karlovačku županiju

U petak, 31. svibnja, učenici PŠ Martinščine i Donje Batine bili su na cjelodnevnom izletu u Karlovačkoj županiji. Polazak je bio u 7:45 iz Donje Batine, a u 8 sati iz Martinščine. Učenici su stigli u 10 sati u grad Ozalj koji se nalazi sjeverozapadno od grada Karlovca. Ondje su posjetili srednjovjekovni grad Ozalj, a on je smješten na klisuri, na lijevoj strani rijeke Kupe, opkoljen čvrstim zidinama. Nakon razgledanja dvorca, slijedi putovanje u Karlovac, do Aquatike, karlovačkog slatkovodnog akvarija. Uz radionicu kako zaštititi ribe, tu su učenici upoznali više od 100 vrsta slatkovodnih riba. Ugodno poslijepodnevno vrijeme provedeno je na posjedu Contessa u Draganiću. Nakon svečanog ručka, učenici su postali plemići i princeze, a nakon toga su zajedno zaplesali. Kasnije su svi uživali u igrama i šetnji posjedom. Umorni i puni dojmova, učenici su se u 20 sati vratili svojim domovima u Martinščinu i Donju Batinu. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Djurdja Kostanjevečki, Ana Adanić, Ljiljana Mutak, Ivan Bukal)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 6. 2019.