Osmaš Karlo Sviben u Postirima na Braču osvojio drugo mjesto za svoj literarni ostvaraj

Na ovogodišnjim 24. Nazorovim danima održan je 13. literarni natječaj "Nazor i mi". Naša škola već tri godine sudjeluje na tom natječaju, a ove je godine Prosudbeno povjerenstvo literarni rad Karla Svibna iz 8.b razreda odlično ocijenilo i Karlo je s pjesmom "Sam sa sobom" osvojio drugo mjesto u državi. Taj natječaj suorganiziraju Agencija za odgoj i obrazovanje i Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira na Braču. Karlo je prošli vikend sa svojim mentorom bio u Postirima i na završnoj svečanosti prosvjetno-kulturne manifestacije Nazorovi dani pročitao je svoj uradak. U prepunoj pastoralnoj dvorani svima je objasnio svoj put od prekaljenog školskog novinara – iza koga je desetak objavljenih radova – do literata. Razlozi koje je naveo za povremene "izlete" u literarno stvaralaštvo kod nekih u publici izmamili su suze na oči, a bilo je to i prvi put da je javno Karlo nekom rekao naglas koji je događaj u njegovu životu bio okidač za pisanje pjesama. Karlo i njegov mentor stručni suradnik knjižničar Denis Vincek proveli su dva prekrasna dana u Postirima zahvaljujući srdačnim domaćinima na čelu s ravnateljicom škole Sanjom Nejašmić. Karlu je čestitala prof. dr. sc. Vesna Bedeković, predsjednica Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu Hrvatskog sabora, organizator je za kontinuirano sudjelovanje zahvalnicom na ovom literarnom natječaju nagradio i našu školu, a kruna svega bio je polusatni večernji razgovor Karla i njegova mentora s Momirom Karinom, pomoćnikom ministrice znanosti i obrazovanja – općenito o našoj školi, o filmovima koje snimamo i, naravno, o Zlatarskim Iskricama i njihovu prvom mjestu u državi na natječaju Jutarnjeg lista u prošloj godini. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Lorena Belina)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 31. 5. 2019.